Vyhľadávanie článkov pre firmy

Ako nainštalovať ESET Endpoint Security alebo ESET Endpoint Antivirus na klientsky počítač? (6.x)

Ak používate ESET Remote Administrator pre správu vašej siete

Vykonajte tieto kroky v ESET Remote Administrator.

Mac používatelia: Kliknite sem pre inštrukcie

Ak robíte aktualizáciu z programu ESET Endpoint Security 5 alebo ESET Endpoint Antivirus 5, pozrite si najskôr tento článok:

 1. Kliknite na príslušný odkaz nižšie, pre stiahnutie inštalačného súboru ESET Endpoint Security alebo ESET Endpoint Antivirus:

  Ktorú verziu (32- alebo 64-bitovú) si mám stiahnuť?

  ESET Endpoint Security:

  Stiahnuť 32-bitovú verziu    Stiahnuť 64-bitovú verziu


  ESET Endpoint Antivirus:

  Stiahnuť 32-bitovú verziu    Stiahnuť 64-bitovú verziu

 2. Po zobrazení výzvy, kliknite na tlačidlo Uložiť a uložte súbor na pracovnú plochu.

 3. Dvakrát kliknite na stiahnutý inštalačný súbor, čím spustíte Sprievodcu inštaláciou. Ak používate nástroj kontroly používateľských účtov Windows (UAC), budete počas inštalácie vyzvaný v ďalších dialógových oknách, aby ste potvrdili, že chcete nainštalovať ESET a akékoľvek súvisiace ovládače zariadení.
 4. Keď sa otvorí Sprievodca inštaláciou, označte možnosť Želám si odinštalovať nežiaduce antivírusové aplikácie použitím nástroja ESET AV Remover a kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Obrázok 1-1

 1. Kliknite na tlačidlo Pokračovať pre kontrolu a odstránenie antivírusových programov (toto pomôže predchádzať softvérovým konfliktom a zaistí, že váš ESET produkt bude správne pracovať).

Obrázok 1-2

 1. Prečítajte si ESET licenčnú dohodu koncového používateľa aplikácie a kliknite na tlačidlo Súhlasím, ak súhlasíte s podmienkami.
 2. ESET AV Remover vás upozorní, ak sa nájdu aplikácie, ktoré je potrebné odstrániť. Pokiaľ sa nenájdu žiadne aplikácie, kliknite na tlačidlo Pokračovať na inštaláciu. Ak potrebujete odstrániť aplikáciu, pridajte si tento článok do obľúbených, aby ste sa k nemu mohli vrátiť po reštarte počítača a následne postupujte podľa pokynov na obrazovke pre odstránenie aplikácie. Po dokončení tohto procesu pokračujte od kroku 8 nižšie.

Obrázok 1-3

 1. Kliknite na tlačidlo Ďalej.

Obrázok 1-4

 1. Prečítajte si ESET licenčnú dohodu koncového používateľa aplikácie a ak súhlasíte s uvedenými podmienkami, označte Súhlasím s licenčnou dohodou a kliknite na tlačidlo Ďalej.

Obrázok 1-5

 1. Odporúčame ponechať možnosť Povoliť ESET Live Grid zapnutú. Pre pokračovanie kliknite na tlačidlo Ďalej.

  Čo je to ESET Live Grid?

Obrázok 1-6

 1. V okne Detekcia potenciálne nechcených aplikácií si vyberte jednu z možností (Čo je to potenciálne nechcená aplikácia?) a kliknite na tlačidlo Inštalovať. Ak sa neskôr rozhodnete, že chcete toto nastavenie zmeniť, budete mať možnosť tak urobiť v pokročilých nastaveniach.

Obrázok 1-7

 1. Po dokončení inštalácie budete vyzvaný k aktivácii produktu. Do prázdneho poľa zadajte váš licenčný kľúč a kliknite na tlačidlo Aktivovať. Ak aktualizujete z predchádzajúcej verzie, kde boli použité používateľské meno a heslo, môžete ich skonvertovať na licenčný kľúč pomocou ESET License Administrator. Ak nemáte licenčný kľúč (alebo prihlasovacie meno a heslo), ktorý vydal ESET, kliknite sem pre ich získanie.

Obrázok 1-8

 1. Ak bola aktivácia úspešná, kliknite na tlačidlo Hotovo.

Obrázok 1-9

 1. Iba pre ESET Endpoint Security: Zobrazí sa okno Zistené pripojenie do novej siete. Vyberte Domáca/pracovná sieť, ak vykonávate túto inštaláciu v pracovnom prostredí alebo doma, v zabezpečenej sieti. Verejnú sieť si zvoľte iba v tom prípade, ak ste na cestách s vaším klientskym počítačom a ESET Endpoint Security zachytí novú sieť vo verejnom prostredí.

Obrázok 1-10


Bol tento návod užitočný?